TURK AI - YAPAY ZEKA BİLİŞİM VE YAZILIM SİSTEMLERİ AŞ.

TURK AI Yapay Zeka Bilişim ve Yazılım Sistemleri A.Ş., 2018 yılında Ankara'da Bilkent Cyberpark Teknokent bünyesinde kurulmuştur. Görüntü, ses, metin ve veri analizi alanlarında yapay zeka ve makine öğrenmesi tekniklerini kullanmaktadır.

TURK AI, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, probleme özel derin öğrenme temelli yapay sinir ağları tasarlayarak modeller üretmekte, uçtan-uca mimariler tasarlayarak bu sistemleri geliştirmekte, açık kaynaklı, otomatik ölçeklenebilir modern mikro-servis tabanlı yaklaşımlar kullanarak anahtar teslim çözümleri hayata geçirmektedir.

TURK AI, ISO 27001 ve ISO 15504 kalite standartlarına uygun olarak kurumsal süreçlerini ve proje geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir. Müşteri portföyü arasında Jandarma Genel Komutanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Aselsan ve TSK'ya bağlı diğer Kuvvet Komutanlıkları gibi önde gelen kurumlar bulunmaktadır. Şirket, savunma sanayi ve kamu güvenliği alanlarına yönelik projelerin yanı sıra üniversite-sanayi işbirliği kapsamındaki projelere de destek vermektedir.

TURK AI, Bilkent Cyberpark, Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (TEKMER) ve Tepe Prime İş Merkezinde bulunan üç ofisiyle, alanında uzman personeli ile çalışmalarına devam etmektedir.

Telefon: 0312 210 1560
Adres: Bilkent Cyberpark - Tepe Binası No:5/Z40 06800 Çankaya/Ankara
Web: turkai.com
E-Posta: info@turkai.com