STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.

Şirketimiz, 1991 yılında Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ulusal güvenlik için yüksek teknoloji gerektiren alanlarda proje yönetimi, sistem mühendisliği, teknoloji transferi, teknik ve lojistik destek ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuştur.
Türk savunma sanayisinin milli projelerinde önemli yatırımlarla yer alarak üstlendiğimiz kritik görevlerle edindiğimiz mühendislik ve teknoloji birikimimizi genişlettik ve bugün; askeri deniz platformları, siber güvenlik, taktik mini İHA sistemleri, radar sistemleri, uydu teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, sertifikasyon ve danışmanlık gibi geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiğimiz özgün ve kritik sistemlerle ülkemizin sivil, kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Türk savunma sanayisinin küresel pazardaki rekabet gücüne de katkı sağlıyor, ihracat odaklı çalışmalar yürütüyoruz.
Türkiye savunma sanayinin ihtiyaçları öncelikli olmak üzere kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarına yönelik teknoloji tabanlı faaliyetlerimizi çeşitlendiriyor, sivil havacılıktan tarıma, sağlıktan enerjiye uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi çözümler üretiyoruz.
 

Telefon: 0312 266 35 50
Faks: 0312 266 35 51
Adres: Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilkent Cyberpark E-Blok 5.Cad. 6/A 06800 Bilkent ANKARA
Web Adresi: stm.com.tr