SAMPA OTOMOTİV SANAYİ ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Temel fonksiyon olarak; Otobüs ve Kamyon sektörüne yönelik olarak yedek parça üretimi merkezli kuruluşun; Aftermarket (OES) sektörü ve müşterileri başta olmak üzere, birçok OEM firma ve birinci seviye tedarikçilerine yönelik olarak hizmet sağlamaktadır. Otomotiv sektörü dışında son yıllarda donanımlı personel kadrosu ve altyapı gücü ile Savunma Sanayi ve Raylı Sistemler sektörü için orijinal ürünler geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Firma bünyesinde geliştirilen ve üretilen başlıca ürün grupları; Hafif Ticari ve Ağır Ticari Araçlarda kullanılan Süspansiyon Aksamları, Direksiyon Sistemi ve Motor Sistemi aksamları (5. Teker, King-Pin, Süspansiyon Körükleri, V-Kol & Rot Kol, Elastomer Süspansiyon Parçaları (burç, makas takozu, …), Rotil, Porya, …) şeklinde sıralanabilir.

Sampa, Hafif ve Ağır ticari araçlar, otobüs, tır, dorse araçları için yedek parça üretimi anı sıra orijinal araç üreticileri için tier-1 seviyesinde tedarikçi konumundadır. 2019 yılından bu yana otomotiv sektörü için önemli bir yere sahip olan Ford Q1 sertifikasına sahip Sampa, pek çok büyük firma için orijinal parçalar tasarlamakta, üretmekte ve satmaktadır. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda savunma sanayi ve raylı sistem sanayisi ihtiyaçları ve millîleştirme çalışmaları kapsamında hem malzeme hem ürün geliştirme Arge faaliyetleri gerçekleştirmiş ve başarıyla tamamlanmış projeleri bulunmaktadır.

Merkezi Samsun’da bulunan Sampa’nın 150.000 m2’lik entegre fabrika kampüsü, Samsun Organize Sanayi bölgesindedir. 1775 m2’lik alanda ARGE Merkezi bulunmakta olup araştırma, geliştirme faaliyetleri yapılmaktadır.  Sattığı ürün portföyü kapsamında 50.000’den fazla ürün çeşitliliği söz konusudur. Bünyesindeki ARGE Merkezinde, yetkin mühendis kadrosu, yüksek teknoloji donanımlı laboratuvarları ve analiz ortamıyla bulunduğu bölgedeki en büyük ARGE merkezidir.

Telefon: 0362 266 77 92
Faks: 0362 266 93 58
Adres: ŞABANOĞLU OSB MAH. ORGANİZE SANAYİ BULVARI NO:31 TEKKEKÖY SAMSUN
Web: sampa.com