ALTEK METAL SAN. ve TİC. A.Ş.

ALTEK METAL Sanayi ve Ticaret A.Ş 1987 yılında, alüminyum tedariğinde çözüm ortağınız olmak amacıyla kuruldu. Bugün, tüm dünyada alüminyum tedarikçileriyle teması olan, kendi bünyesinde ürettiği ürünleri Avrupa başta olmak üzere 25 ülkeye ihraç eden Altek Metal, Türkiye ve Avrupa pazarında referans niteliğinde uluslararası bir firma konumuna gelmiştir.

Endüstriyel sektörlerde yaygınca kullanılan taşlanmış alüminyum döküm plakalarının Türkiye’deki tek üreticisi olan Altek Metal, 2023’ten itibaren kendi dökümhanesinde, geri dönüştürülmüş alüminyum slab ve biyet de üretmektedir.

Yeni dökümhane yatırımı sayesinde Altek Metal’in ürettiği alüminyum slab ve biyetler %80-%100 geri dönüştürülmüş endüstriyel hurdadan üretilmektedir. Ayrıca Altek Metal Türkiye’nin ilk ve tek 7xxx serisi alüminyum slab ve biyet dökümü yapan firmasıdır. Ek olarak 26’’ ve 32’’ inç alüminyum biyet üretimi ile Altek Metal bir ilke daha imza atmıştır.

Kendi bünyesinde ürettiği ürünlere ek olarak Altek Metal müşterilerine 3 servis merkezi ile hızlı malzeme tedariğinde bulunmaktadır. Bu merkezlerde alüminyum levha, hadde plaka, sac, çeta, rulo ve ekstrüzyon mamullerini de kesip şekillendirerek, Altek Metal, savunma ve havacılık başta olmak üzere, birçok değişik sektöre hizmet vermektedir.

Malzeme tedariğine ek olarak, Altek Metal alüminyum kesim, su jeti kesimi, CNC kesim, çubuk ve lama kesimi, rulodan boy kesimi ve dairesel kesimde uzman bir firmadır. 2019 yılında kurduğu www.aluminyumburada.com online e-ticaret websitesi ile Altek Metal dijital çağda müşterilerine teknolojik, hızlı ve zahmetsiz bir tedarik deneyimi yaratmak için itina ile çalışmaktadır.

Altek Metal, alüminyumda öncü çözüm ortağınız.

 

Telefon 0212 306 60 60
Faks 0212 336 90 38
Adres Büyükdere Cad. No.122 A Blok 2.Kat 34394 Esentepe İSTANBUL
Web Adresi altekmetal.com