AEROS HAVACILIK MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Aeros Havacılık ve Mühendislik A.Ş. havacılık, savunma ve ulaştırma alanında mühendislik hizmetleri veren bir tasarım ofisidir. Aeros, belirtilen bu alanlardaki ihtiyaçları karşılamayı hedefleyerek, projelerin ve nihai ürünlerin tasarım sürecini başından sonuna kadar desteklemeyi amaçlamaktadır. Mühendislik ekibinin toplam uzmanlık tecrübesi yaklaşık 150 yıl olup, 20'den fazla ulusal ve uluslararası savunma ve havacılık projesinde yer alma deneyimine sahiptir. Aeros'un ana odak noktası, her türlü hava aracı için ekipman ve sistemlerin geliştirilmesi ve bu ürünlerin ihracatıdır.

MÜHENDİSLİK

HIZLI VE ETKİLİ ÇÖZÜMLER

Mühendislik hizmet iş paketleri, müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen mühendislik iş paketlerini kapsamaktadır. Şirketler tarafından yürütülen havacılık projelerinde Aeros, mühendislik iş paketlerinde talep edilen çalışmaları hızlı ve etkin bir şekilde tamamlıyor. İşin karmaşıklığına bağlı olarak gerektiğinde Aeros kendi personelinin yanı sıra Türkiye ve dünyadaki uzman mühendis ekosistemi ile çalışmaktadır. Aeros, sertifikasyon yönetmeliklerine ve yeterlilik gereksinimlerine uygun çözümler sunar. Tasarım gereksinimlerinin oluşturulmasından nihai kabule kadar müşterilerinin yanında yer alır.

AEROS MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

 • Aerodinamik ve Uçuş Performansı
 • Aviyonik Sistem Tasarımı ve Entegrasyonu
 • Silah Sistemleri Entegrasyonu
 • Yapısal Tasarım ve Analiz
 • Uçak Sistemleri Geliştirme
 • Sistem Mühendisliği
 • Uçuş Güvenliği ve Sertifikasyon
 • Uzman Mühendislik (RMT)

TESTLER

DOĞRU PLANLAMA VE ETKIN YÖNETIM

Havacılık ve uzay testleri, sivil ve askeri sertifikasyon şartnamelerine ve yeterlilik gerekliliklerine uygunluğu göstermek için özel bir konudur.
Aeros, testlerde "know-how" ve "en iyi uygulamalar" kavramını yöneterek gerekli uzman ağını kullanır.
Aeros, çevresel uyumluluk testleri, yapı ve malzeme testleri, sistem entegrasyon testleri, yer ve uçuş testlerinde doğrulama ve kabul testlerinde başarılı sonuçlar elde ederek en etkin ve verimli test planlama, tasarım, yürütme ve raporlama için çözüm paketleri sunmaktadır.

AEROS HAVACILIK TESTLERİ

 • Çevresel Koşullara Uygunluk Testleri
 • Yapı ve Malzeme Testleri
 • Sistem Entegrasyon Testleri
 • Yer ve Uçuş Testleri
 • Mühimmat Entegrasyon Testleri

ENTEGRASYON

ÖZGÜN TASARIMLAR VE BÜTÜNSEL ÇÖZÜMLER

Hava aracı entegrasyonu için sürecin başından sonuna kadar regülasyonlar ve uçuş emniyeti göz önünde bulundurularak platform üzerinde yapılacak her türlü modifikasyonu içeren mühendislik çözümleri oluşturulmaktadır. Aeros, platformların görev rollerine ve müşteri özel ihtiyaçlarına göre tam federasyondan tam entegre çözümlere kadar sistem entegrasyon yaklaşımlarını belirleyerek bakımı kolay, maliyet etkin entegrasyon faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Entegrasyon sonrası tüm doğrulama faaliyetlerini de en verimli şekilde gerçekleştirmektedir. Aeros, tüm uçak, helikopter ve İHA platformlarına her türlü sistemin entegrasyonu konusunda gerekli yetkinliğe sahiptir.

AEROS ENTEGRASYON ÇÖZÜMLERİ

Platform koşullarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir
Uçuş güvenliği ve sertifikasyon gereklilikleri ile uyumlu
Bakımı kolay sistem çözümleri

ÜRÜN GELİŞTİRME

ÖZEL ÇÖZÜMLER

Aeros, sistem mimarisi gereksinimlerini karşılayan havacılık ürünlerinin geliştirilmesinde, önerilen tasarım çözümleri ile hem işlevsel hem de performans gereksinimlerini karşılayan yüksek güvenilirlikli ürünleri hedeflemektedir. Yürütülen faaliyetler, donanım ve yazılım sertifikasyonu da dahil olmak üzere tam bir ürün gereksinimleri setinin oluşturulmasından başlayarak doğrulanmış bir ürün olarak sonuçlanmaktadır. Farklı platform ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ürün çözümleri oluşturulması hedeflenmektedir.

AEROS ÜRÜN YELPAZESİ

Görev Sistemleri
Hava Aracı Sistemlerinin İzleme ve Kontrol Üniteleri

EĞİTİM

BiLGIi VE DENEYiM AKTARIMI

Aeros, Havacılık pazarında faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitimler sunmaktadır. Havacılık disiplini ile çalışmayı hedefleyen firmalar için sağlanan eğitim setleri ile "bilgi ve deneyim aktarımı" da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede eğitimler verilmektedir. Aeros'un eğitimleri sadece havacılık standartlarının tüm konularını değil, bu standartların kullanıldığı projelerden örnekleri de kapsıyor. Bu sayede eğitimleri alan ekiplere önemli bir farkındalık sağlanmaktadır.

AEROS EĞİTİMLERİNİN ANA BAŞLIKLARI

 • Genel Havacılık (ATA Bölümleri
 • Sertifikasyon ve Yeterlilik
 • Uçuş Sistemleri Mühendisliği Havacılık Tasarım Paketleri
 • Havacılıkta Süreçler ve Standartlar
 • Modernizasyon ve Uçak Entegrasyonu
 • Havacılık Testleri ve Test Yönetimi


Merkez Ofis Adres : Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Üniversiteler Mahallesi, 1606.Cadde, Kapı No: 4/A, Cyberpark Cyberplaza A Blok, 4.Kat No: 401, 06800 Bilkent Çankaya/Ankara 

Telefon: +90 312 266 33 10
Web Sitesi: aeros.com.tr
E-Posta: infoo@aeros.com.tr