SASAD'ın IDEF 2015 Günlüğü

Millî Savunma Bakanlığının himaye ve desteğinde, Yüce Türk Milleti’nin bağışları ile kurulan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.nin organizasyonu ile 05-08 Mayıs 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece/İSTANBUL’da düzenlenen “IDEF 2015 12’nci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı”, özellikle Türk savunma sanayi firmalarının özgün ürün zenginliği ile katılımcıların dikkatini çekmiş, uluslararası firmalarla önemli bir rekabet ortamı oluşturmuştur. Fuar organizasyonu katılımcıların yüksek beğenisini kazanmıştır.

Fuarda, 481’i yabancı, 299’u yerli olmak üzere toplam 780 firma ürünleri ile boy göstermiştir. Bu yılki fuarda Türk Firmalarının katılımının, önceki yıllara göre önemli bir artış gösterdiği izlenmiştir.
Fuar 59.715 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir.
Fuara 76 ülke ve 1 uluslararası kuruluştan 124 resmi heyete mensup 493 heyet üyesi katılmış, bunlar arasında 18 Bakan, 19 Bakan Yardımcısı, 6 Genelkurmay Başkanı ve 3 Genelkurmay II’nci Başkanı, 8 Kuvvet Komutanı ve 15 Müsteşar yer almıştır.
Fuar süresince 23 görüşme ofisi makamı - misafir heyetler – katılımcı firmalar arasında 2.007 görüşme/stant ziyareti gerçekleşmiştir.
SaSaD olarak stand açarak yer aldığımız fuarda, yabancı ülke savunma ve havacılık sanayicileri dernek yöneticileri ile pek çok yabancı ve yerli firma temsilcilerinin yoğun ziyaretlerini kabul ettik. Ziyaretlerinde,  dernek yöneticileriyle iş birliği olanakları, yabancı firma temsilcileriyle üyelerimize ilişkin sorularını cevaplama ve partner arayışlarına yön verme, derneğimize üye olmayı arzu eden yerli sanayicilerimizle üyelik koşulları hakkında bilgilendirme içerikli görüşmeler yapıldı.
Bugüne kadar düzenlenen tüm IDEF Fuarları, bir öncekine göre çok daha fazla ürünün sergilenmesine ve ziyaretçinin katılımına ev sahipliği yapmış ve dünyada emsalleri arasında ilk 5 fuar arasındaki yerini almıştır. 2023 yılında Türk Savunma ve Havacılık sektörüne verilen 25 Milyar Dolar ihracat hedefine ulaşmada,  önemli çalışmaların yapıldığı bir platform olarak fuar ülkemiz ekonomisi ve sektörümüz için büyük katkı sağlamıştır.

 

Kategori: Haberler   

Sonraki »« Önceki