SASAD 25'inci Yaş gününü 26'ncı Olağan Genel Kurul ile birlikte kutladı.

 

 

SASAD 26.Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Sanayi Ödül Töreni 22 Nisan 2015 tarihinde Bilkent Otel Sakarya-1 toplantı salonunda yapılmıştır.
İlk oturumunda, Olağan Genel Kurul toplantısını yapmış ve Dernek Faaliyet Planı ve Çalışma Raporu delegeler tarafından onaylanmıştır. Devamında A.T.Kearney yetkililerince “Dünya Savunma ve Havacılık Sanayii 2014 Sektör Performansı ve CEO’ların Yakın Gelecek Değerlendirmeleri” temalı bir sunum gerçekleştirilmiştir.
İkinci oturumunda, SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muharrem DÖRTKAŞLI ve Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın Prof. Dr. İsmail DEMİR konuşmaları yer almıştır. Sayın Müsteşar konuşmasında, delegelere ve üst düzey resmi ve özel katılımcılara SASAD’ın çeyrek asırlık yaş gününü kutlamış ve Türk Savunma ve Havacılık Sanayii ve SASAD başta olmak üzere gelecek dönemlere ilişkin değerlendirme ve isteklerini katılımcılara iletmiştir.
Toplantının bu bölümünde 2015 yılı Savunma Sanayii ödülleri dağıtılmıştır. Birincilik ödülü OTOKAR firmamıza giderken, ikinciliği TEI, üçüncülüğü ise TAI almışlardır. Sanayi Özel Ödülleri ise ASELSAN, NETAŞ, KALE HAVACILIK, ARGELA ve VİG METAL şirketleri tarafından paylaşılmıştır.
Toplantıda bir yıl süre ile SASAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Sayın Muharrem DÖRTKAŞLI görevini Sayın K.Nail KURT’a devretmiştir.
Toplantı sonrası SASAD 25. Kuruluş yıldönümü, bir resepsiyon ile kutlanmıştır.
 

Kategori: Haberler   

Sonraki »« Önceki