Web Tasarım Ankara

SASAD 29'uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Sektörel Buluşma

Derneğimizin 29’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Nisan 2018 Salı günü, Hilton Garden Inn Oteli / Ankara’da, Sektörel Buluşma Etkinliği ile birlikte icra edilmiştir.

Etkinliğe Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcıları Sayın Celal Sami Tüfekçi ve Mustafa Murat Şeker ile birlikte Müsteşarlık personelinden yoğun bir katılım gerçekleşmiştir. Toplantıya, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Sayın Orkun HASEKİOĞLU, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan AYDIN ile 200 civarında üye firma temsilcilerinin katılımı olmuştur.

Sektörel Buluşma Toplantısında; Platform ve Sistem üreticisi 11 Üyemiz tarafından mevcut üretimleri ile kısa - orta  vade programlarında yer alan platform ve sistemlerin yerlileştirme- millileştirme projeleri kapsamına alınacak alt sistem ve bileşenlerle ilgili sunumları ilgi ile takip edilmiştir. Verilen aralarda sunum yapan Üyelerimiz ile diğer katılımcılar arasında ikili iş birliği görüşmeleri yapılmıştır.

Sektörel Buluşma Etkinliğini takiben yapılan 29’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Dernek Organlarına aşağıdaki isimler seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı, Yardımcısı ve Sayman Üye seçimi, Yönetim Kurulu’nun yapacağı ilk toplantıda yapılacaktır.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

  1. ROKETSAN - Selçuk YAŞAR (TEMSİLCİ)
  2. ASELSAN - Prof.Dr. Haluk GÖRGÜN
  3. FNSS - Nail KURT (TEMSİLCİ)
  4. ALP HAVACILIK - Yılmaz GÜLDOĞAN (TEMSİLCİ)
  5. HAVELSAN - A.Hamdi ATALAY (TEMSİLCİ)
  6. OTOKAR - Serdar GÖRGÜÇ
  7. MKEK - Ahmet TAŞKIN (TEMSİLCİ)
  8. TAI - Prof.Dr. Oğuz BORAT (TEMSİLCİ)
  9. NUROL MAKİNA - Engin AYKOL (TEMSİLCİ)
  10. AYESAŞ - Öner TEKİN (TEMSİLCİ)
  11. OSSA - Mithat ERTUĞ (TEMSİLCİ)
  12. SAHA İSTANBUL - İlhami KELEŞ (TEMSİLCİ)
  13. BİTES - Uğur ÇOŞKUN

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

  1. TEI - Prof.Dr. M.Faruk AKŞİT (TEMSİLCİ)
  2. TSSK - Mustafa KIZILTAŞ (TEMSİLCİ)
  3. SAVRONİK - Kenan IŞIK
  4. İLERİ GRUP - Halit İLERİ (TEMSİLCİ)
  5. KALE HAVACILIK - Yalçın YILMAZKAYA (TEMSİLCİ)

 

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

  1. MEGE TEKNİK - Ali HAN (TEMSİLCİ)
  2. SİMSOFT - Gökçe YILDIRIM KALKAN (TEMSİLCİ)
  3. BMC - Taha Yasin ÖZTÜRK (TEMSİLCİ)

 

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

  1. ROKETSAN - Atakan ATA
  2. HAVELSAN - Mustafa EGELİ
  3. TAI - Saadet KORKEM

 

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

  1. MKEK - Sait DEMİRCİ
  2. ASELSAN - Hezarfen ORUÇ
  3. METEKSAN - Tunç BATUM (TEMSİLCİ)

 

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

  1. ROKETSAN - Hayri TORUN
  2. C2TECH - Cüneyd FIRAT (TEMSİLCİ)
  3. TİMSAN - Haldun AKSOY (TEMSİLCİ)

 

Sunumlar ve Raporlar

TAI - Yerlileştirme Faaliyetleri

Otokar - Savunma Sanayinde Yerli Alt Sistem...

FNSS - Yerlileştirme Faaliyetleri

İstanbul Denizcilik - Askeri Deniz Platformlarında Yerlileştirme

MSB - Tersaneler Genel Müdürlüğü

Yonca Onuk

MKEK - Milli Bekamız İçin Milli Savunma Sanayi

 

 
A.D.İ.K - ANADOLU TERSANESİ
ADA CAM
ADALAR MAKİNA KOMPOZİT
AKANA MÜHENDİSLİK
AKBAŞ HOLDİNG
AKGÜN YAZILIM
AKKAR
ALP HAVACILIK
ALTAY YAZILIM SAVUNMA
ALTEK METAL
ALTOY
AMEGA TEKNOLOJİ
ANOVA
ARES TERSANECİLİK
ARGELA
ARTRON
ASELSAN
ASELSAN HASSAS OPTİK
ASPİLSAN A.Ş.
ASSAN
ATAARMS
ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.
ATEŞÇİ MÜHENDİSLİK MAKİNA
AVS SARACİYE
AYESAŞ
AYYAZILIM
BARIŞ SAVUNMA
BARTEZ
BEST GRUP
BİLGİ GIS
BİTES SAVUNMA
BMC
BTSO
C Tech
CANOVATE ELEKTRONİK
CEY SAVUNMA
COŞKUNÖZ SAVUNMA HAVACILIK
DEARSAN GEMİ
DELTA ELEKTRONİK
DESAN
DESİ ALARM VE GÜVENLİK
DOĞUŞ KİMYA
DYO BOYA A.Ş.
ELEKTROLAND
ERMAKSAN
ESAC
ESEN
ETA ELEKTRONİK
FİGES Fizik A.Ş.
FNSS
FOTONİKS
GİRSAN
GÖKSER MAKİNE
GRUP İMPEKS
GÜRSAŞ
GÜVENLİ YAŞAM
HAVELSAN
HAVELSAN TEKNOLOJİ RADAR
HEXAGON STUDIO
HST OTOMOTİV
HUKD
ICTERRA
İLERİ MEKANİK
infoTRON
İPA
İŞBİR ELEKTRİK
ISISO
İSTANBUL DENİZCİLİK GEMİ
İSTANBUL SİLAH
KAREL A.Ş.
KATMERCİLER A.Ş.
KAYALAR ÇELİK
KOÇ BİLGİ ve SAVUNMA
KOLUMAN MOTORLU ARAÇLAR
KOSGEB
KRL
KÜÇÜKPAZARLI
MAK SAVUNMA
MAKEL TEKNOLOJİ A.Ş.
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu
MAKTEL
MANAS SAVUNMA
MATEŞ
MAY SİBER TEKNOLOJİ
M-D2
MEGE TEKNİK
MENSAN İNŞAAT SAVUNMA
MES MAKİNA
METEKSAN SAVUNMA
MILENS
MİLSOFT
MTU Türkiye
NANObiz
NERO ENDÜSTRİ
NETA
NETAŞ
NORM TECHNOLOGIES
NUROL MAKİNA
NUROL TEKNOLOJİ
ODAK KOMPOZİT
OERLIKON
ONUR A.Ş.
OSSA - SAVUNMA VE HAVACILIK KÜMELENMESİ
OTOKAR
ÖZKAN KUNDURA
ÖZTEK TEKSTİL
ÖZTİRYAKİLER
PAGETEL SİSTEM
PAPİLON
PAVO TASARIM A.Ş.
PEGASUS SAVUNMA
Pİ MAKİNA
PROFEN SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ
RAFF GİYİM
RAYON TEKSTİL
RBSS
REPKON
RMK Marine
Roketsan
RST TEKNOLOJİ
Saha İstanbul
Samsun Yurt Savunma
Sarsılmaz
SAVRONİK
sayTEC
SDT
SEDEF TERSANESİ
Selah Makina
Selex Es Türkiye
ŞENER OTOMOTİV
SERPA HASSAS DÖKÜM
SIEMENS
SİMSOFT
SMF SERT METAL KALIP
SPARK KALİBRASYON
STM
Stoeger
TAI
TDU SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş.
TEI
TEZMAKSAN
TİBET MAKİNA
Timsan A.Ş.
Tisaş
Transvaro
TSSK - Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi
TTAF SAVUNMA
TÜBİTAK
Turaç Dış Ticaret
Türk Loydu
TURKTIPSAN
TURMAKS
ULUS ELEKTRONİK
ÜNİMETAL A.Ş.
VANEDA AYAKKABI
Vestel Savunma
YAKUPOĞLU
Yaltes
Yepsan Savunma
Yolbak
Yonca - Onuk