2014 YILINDA MİLLİ KATILIM SAĞLANACAK FUARLAR

2014 YILINDA MİLLİ KATILIM SAĞLANACAK FUARLAR

DIMDEX 2014 (Doha International Maritime Defence and Exhibition and Conference), KATARİ, 24-27 Mart 2014FIDAE 2014 (International Aerospace and Space Exhibition), ŞİLİ, 25-30 Mart 2014DSA 2014 (14th Defence Services Asia Exhibition and Conference), MALEZYA, 14-17 Nisan 2014SOFEX 2014 (Special Operations Forces Exhibition and Conference), ÜRDÜN, 5-8 Mayıs 2014KADEX 2014 (3th International Exhibition of Weapons Systems and Military Equipment), KAZAKİSTAN, 22-25 Mayıs 2014ADEX 2014 (International Defence Industry Exhibition), AZERBAYCAN, 11-13 Eylül 2014EXPO DEFENSA IV 2014 (International Defence...

ASELSAN'ın 38.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

ASELSAN'ın 38.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Sektörümüzün Dünya şirketi Aselsan A.Ş.’nin 38 nci kuruluş yılını kutlar, ülke savunmasına ve ekonomisine yaptığı çok kıymetli katkılarının gelişerek devam edeceğine olan inancımızı tekrarlamak isteriz.

Şahsımızda tüm Aselsan çalışanlarını yaptıkları hizmet ve değerli katkıları nedeniyle kutlarız.

Uruguay, Sınır Güvenliği için ASELSAN’ı Seçti

Uruguay, Sınır Güvenliği için ASELSAN’ı Seçti

Uruguay, Sınır Güvenliği için ASELSAN’ı Seçti

Uruguay, tüm kara ve deniz sınırlarını koruyacak projenin ilk aşaması için ASELSAN sistem çözümünü tercih etti.

Kontrat kapsamında, taktik tekerlekli araçlara ASELSAN tarafından geliştirilen keşif-gözetleme radarı ile termal kamera, gündüz görüş kamerası ve lazer mesafe ölçer birimlerinden oluşan elektro-optik paketi entegre edilecek.
Keşif-gözetleme radarının karada ve denizde yüzeye yakın hedeflere yönelik tespit, sınıflandırma ve izleme yapacağı sınır güvenlik sisteminde elektro-optik unsurlar operatöre gece-gündüz ayrım...

Polonya MSPO Fuarı'nda Türkiye 4 ödüle layık görüldü

Polonya MSPO Fuarı'nda Türkiye 4 ödüle layık görüldü

Polonya’nın Kielce kentinde 2-5 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenen 21. MSPO Savunma Sanayii Fuarına Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz başkanlığında ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı koordinesinde 13 firmayla katılan Türkiye, fuar kapsamında düzenlenen Savunma Sanayii Ürünleri ve Stand Tasarım alanlarında 4 ödüle layık görüldü. Fuarın son gününde gerçekleştirilen Ödül Töreni’nde Savunma Sanayii Müsteşarlığı standı “Kielce Ticaret Fuarları Özel Ödülü”, OSSA Ostim Savunma Sanayii Kümelenmesi ve OTOKAR standları ise “Tasarım Özel Ödüllerine” layık görülmüştür. Polonyalı yöneticilerden oluşa...

Geleceğe Yatırım; ELEKTRATEC 2013

Geleceğe Yatırım; ELEKTRATEC 2013

Geleceğe Yatırım; ELEKTRATEC 2013
Türkiye Elektrikçiler, Elektronikçiler ve Teknisyenleri Federasyonu; 4-5 ve 6 Ekim 2013 tarihlerinde Manisa’da düzenleyeceği ELEKTRATEC 2013 Toplantıları ile sektördeki yenilik ve gelişmeleri aktaracak.

Teknolojinin son hızla ilerlediği çağımızda Elektrik ve Elektronik sektörü bu ilerlemedeki lokomotif rolünü üstlenmiş bulunmakta.
Gelişen teknolojiyi yaratan firmalara, uygulayıcıların yetişmesi için atılacak olan adımların başında da eğitim gelmektedir.
Türkiye Elektrikçiler, Elektronikçiler ve Teknisyenleri Federasyonu(TETESFED) 97 odası...

DSEI 2013 FUARI LONDRA

DSEI 2013 FUARI LONDRA

10-13 Eylül 2013 tarihinde Londra'da DSEI 2013 Fuarı yapılacaktır. Fuarla ilgili daha geniş bilgiye http://www.dsei.co.uk/ adresinden ulaşabilirsiniz. SSM.lığı bu fuara katılım sağlayacaktır.
Katilacak veya ziyaret edecek uyelerimizin en kisa zamanda vizeye basvurmaları gerekmektedir. Bu konu ile ilgili İngiltere Büyükelçiliği'nden Sayın Belgin SAVACI destek olacaktır.

Temas Bilgileri

Belgin Savacı Clissold| Trade and Investment Manager| British Embassy, Ankara |
UK Trade & Investment Defence & Security Organisation | Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya 06880...

Kutlama Mesajı

Kutlama Mesajı

K.K.K. lığımızın bugüne kadar yaptığı olağan üstü katkıların , bundan sonrada artarak devam edeceği inancımızla 2220 nci kuruluş yıldönümünü SaSad olarak kutluyoruz.

TOBB Savunma Sanayi 24. Sektör Meclisi Toplantısı

TOBB Savunma Sanayi 24. Sektör Meclisi Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Savunma Sanayii 24. Sektör Meclisi Toplantısı 25 Haziran 2013 tarihinde birlik merkezinde icra edilmiştir. Toplantıya ilgili tüm Bakanlık, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri katılmış, meclis üyelerinin dışında 100 ün üzerinde sanayicimiz katılmıştır. Toplantı ilk raporu memduha.yoruk@tobb.org.tr tarafından gönderime hazırlanmaktadır. Toplantı notlarının çevirisi çalışmaları da başlamış olup 17 Temmuz 2013 tarihine kadar SASAD web sitesinde yayımlanacak ve katılımcılarımıza sunulacaktır.
Toplantı gündeminde yer alan “Daralan iç ve Dış pazarların durumu ile...

SANAYİCİLER İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ (BURSA) HAVELSAN ZİYARETİ

SANAYİCİLER İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ (BURSA) HAVELSAN ZİYARETİ

Kendi alt sanayi kümelenmesinin de gelişimini sağlayacak olan İş Eko Sistemi oluşturulması çalışmalarına devam eden HAVELSAN bu kapsamda,
– birlikte sürdürülebilir, rekabetçi, yenilikçi, etkin bir ürün ömür döngüsü sağlanmasını,
– var olma ve büyüme hedeflerine uygun paylaşımcı, yıkıcı rekabet yerine yapıcı işbirliğini destekleyici,
– maliyetlerin düşürülmesi, mevcut varlıkların daha verimli kullanılması, yurtiçi ve yurtdışı müşterilere daha iyi hizmet sunulabilmesini,
– Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın koymuş olduğu hedeflere uygun olarak yerli katkı payını ve KOBİ kullan...

SANAYİCİLER İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ (BURSA)

SANAYİCİLER İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ (BURSA)

Derneğimizin üyeleri ve Türk Sanayicileri arasındaki işbirliğini geliştirme misyonu kapsamında sanayi potansiyeli yüksek illerimiz sanayicileri ile üyelerimizin katıldığı İş Birliği Günleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda Nisan 2012 BUSİAD ve Bursa Valiliği ile ortaklaşa Bursa ilimizde bir etkinlik düzenlenmiş etkinliğin çok yararlı olduğu katılımcılar tarafından dile getirilmiştir. Ayrıca BUSİAD Yönetimince firmalar arası sinerjiyi pekiştirmek için bu buluşmanın devamının ANKARA’da yapılması talep edilmiştir. Bu talep dikkate alınarak 2013 faaliyet planımıza etkinlik alınmış ve bütçemizde kayna...

2013 YILI SAVUNMA SANAYİ ÖDÜL TÖRENİ

2013 YILI SAVUNMA SANAYİ ÖDÜL TÖRENİ

30 Nisan 2013 tarihinde ANKARA HİLTONSA'da yapılan SaSaD'ın 24. Olağan Genel Kurulun’da, Savunma Sanayii Müsteşarlığınca 2009, 2010 ve 2011 yılı performansları baz alınarak tespit edilen başarılı sektör firmalarına ödüller verildi.
Bu kapsamda FNSS Firması birincilik, Aselsan Firması ikincilik, TUSAŞ Firması üçüncülük ödülü aldılar
Ayrıca; Savunma ve Havacılık Sanayiinde 2012 yılında çeşitli alanlarda başarılı olan aşağıdaki firmalara da “Sanayi Özel Ödülü” Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından verildi.
A-TEL “Araç Tipi RF Karıştırma Sistemleri Katar İhracat Başarısı”
D...

FNSS, 2013 Yılı Savunma Sanayii Birincilik Ödülünü Aldı

FNSS, 2013 Yılı Savunma Sanayii Birincilik Ödülünü Aldı

FNSS, 2013 Yılı Savunma Sanayii Birincilik Ödülünü Aldı

“Dünyanın En İyi Kara Sistemleri Şirketi Olacağız!” sloganı ile geleceğini planlayan FNSS Savunma Sistemleri A.Ş., 2013 Yılı Savunma Sanayii Birincilik Ödülünü aldı.
30 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen SASAD 24. Genel Kurul Toplantısı’nda, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından 2013 yılı Savunma Sanayii Ödül Töreni düzenlenmiştir.
Savunma sanayii sektörünün SSM Stratejik Planı’nda öne çıkan hedefler çerçevesinde yönlendirilmesi ve teşvik edilmesini teminen; önde gelen 52 savunma sanayii firmasının 2009-2011 yıllar...

SaSaD'ın 24. Olağan Genel Kurulu

SaSaD'ın 24. Olağan Genel Kurulu


Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’nin (SaSaD) 24. ncü Olağan Genel Kurulu HiltonSa –Ankara’ da 30 Nisan 2013 günü yapıldı.
SaSaD’ın 118 üyesinin katıldığı Genel Kurul çalışmalarına Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet YILMAZ, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Davut DAVRANOĞLU ; M.S.B Savunma Sanayii Müsteşarı Sayın Murat BAYAR ; Eski Kırıkkale Milletvekili ve SSM Müsteşarı Sayın Vahit ERDEM ; Milli Savunma Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları ile ASO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nurettin ÖZDEBİR ; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan ...

TCSG DOST ve TCSG UMUT'un Teslim Töreni

TCSG DOST ve TCSG UMUT'un Teslim Töreni

1997 Yılında KOÇ HOLDİNG'e katılan RMK Marine Tersanesi, askeri gemi, ticari gemi ve süperyatların tasarım, inşaat, proje yönetimi, bakım ve onarımı konularında ulusal ve uluslararası pazarlarda anahtar teslimi çözümler sunulmaktadır.

RMK Marine, Milli Savunma Bakanlığı'nın Sahil Güvenlik Komutanlığı için açtığı dört adet "Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi" ihalesini kazanarak sivil tersaneler içinde ilk kez en büyük askeri gemi projesini üstlenen tersane olmuştur. 2004 yılında SSM.lığının teklife çağrı dosyası yayınlanması ile başlayan ihale süreci, 2007 yılında RMK Mar...

AMFİBİ GEMİ PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

AMFİBİ GEMİ PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Anadolu Deniz İnşaat Kızakları San. ve Tic. A.Ş. ile, TSKGV şirketlerinden ASELAN, HAVELSAN ve İŞBİR arasında 05 Nisan 2013 günü "Amfibi Gemi Projesi" sözleşmesi imzalandı. MSB.lığı Bakan Yardımcısı Sayın Kemal Yardımcı, MSB.lığı SSM Müsteşarı Sayın Murad BAYAR, TSKGV Genel Müdürü Sayın Hayrettin UZUN ile ilgili firmaların Yönetim Kurulu Başakanları ve Genel Müdürlerinin katıldığı imza töreni Anadolu Deniz İnşaat Kızakalrı San. ve Tic. A.Ş. tesislerinde yapıldı.

Toplam 235 sayfa, 4.  sayfa gösteriliyor. «««123456...141516»Son »