SSM 2007 FAALİYET RAPORU

SSM 2007 FAALİYET RAPORU

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığının 2007 Yılı Faaliyet Raporu yayınlandı. Raporda, Savunma Sanayii Destekleme Fonunun 2007 yılı gelirinin 2 459 Milyon $, giderinin 1 581 Milyon $ olduğu ve günümüzde SSM’ nin toplam bedeli 20 Milyar doları aşan 180 proje yürüttüğü belirtilmektedir.

SOFEX KATILIMIMIZ ÖDÜL ALDI

SOFEX KATILIMIMIZ ÖDÜL ALDI

Ürdün'ün başkenti Amman'da 31 Mart – 03 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen ve ilk kez "Milli Katilim" sağladığımız SOFEX fuarında SSM ve 20 Türk savunma sanayii şirketinin yer aldığı standlar grubu Fuarın "En İyi Ülke Temsil ve Tasarımı Özel Ödülü”nü aldı.

MKE AR-GE BİRİMİ ODTÜ – TEKNOKENT’TE AÇILDI

MKE AR-GE BİRİMİ ODTÜ – TEKNOKENT’TE AÇILDI

21 Mart 2008’de ODTÜ Teknokenet’te yapılan törenle MKE Ar-Ge Birimi açıldı.

Törende yaptığı konuşmada Milli Savunma Bakanı Sn. M. Vecdi GÖNÜL, Atatürk’ün kurtuluş savaşı sonrasında özellikle telgrafçılara ve silah / mühimmat üreticilerine teşekkür ettiğini belirtti ve MKE’ye yeni projelerinde başarılar diledi. ODTÜ Rektör Yardımcısı Sn. Ahmet ACAR ODTÜ-Teknokent’te savunma alanında çalışan 46 kuruluş olduğunu ve Teknokent’in kurucu ortakları arasında bulunan MKE’nin Ar-Ge biriminin de katılımından mutlu olduklarını belirtti.

ASELSAN VE MİLSOFT’UN BÜYÜK BAŞARISI

ASELSAN VE MİLSOFT’UN BÜYÜK BAŞARISI

TÜSİAD, TTGV ve TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde bu yıl 7.si gerçekleştirilen Teknoloji Ödüllerinin sahipleri belirlendi.

SaSaD üyelerinden ASELSAN’ın “ASELFLIR 300-T Saldırı Helikopterleri Çok Sensörlü Entegre Hedefleme Sistemi” projesi Teknoloji Büyük Ödülünü ve MİLSOFT’un “Gemi Komuta Kontrol Sistemi Yazılımı” projesi Teknoloji Başarı Ödülünü aldı.

SDT ARGE OFİSİNİ AÇTI

SDT ARGE OFİSİNİ AÇTI

Haberleşme ağımızdaki kuruluşlardan SDT firması 16 Kasım 2007’de Savunma Sanayii Müsteşarı Sn. Murat Bayar’ın katıldığı bir törende günümüze kadar yürüttüğü çalışmaları tanıttı ve ODTÜ Teknokent’teki ARGE birimini hizmete açtı.

TÜRKİYE TEKNOLOJİ ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA İKİ ÜYEMİZ FİNALİST

TÜRKİYE TEKNOLOJİ ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA İKİ ÜYEMİZ FİNALİST

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD’ın ortaklaşa düzenledikleri 7. Teknoloji Ödülleri yarışmasında Büyük Ödül ve Başarı Ödülü kategorilerinde toplam 14 finalist yarışıyor. Büyük Ödülü kategorisinde ASELSAN’ın, ASELFLIR-300T, Saldırı Helikopteri Çok Sensörlü Entegre Hedefleme Sistemi, seyir, gözetleme, hedef tespit, teşhis, tanıma, takip, hedefi işaretleme ve arama-kurtarma görevlerini yerine getirebiliyor.

INDUSTRIAL CO-OPERATİON AND OFFSETS IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE

INDUSTRIAL CO-OPERATİON AND OFFSETS IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE

Konu konferans 06-07 Şubat 2008 tarihlerinde, Warsaw/Polonya'da icra edilecek olup, detay bilgi; http://www.smi-online.co.uk/goto/ceeoffsets.asp?emref=R79ES191018701& Sitesinde mevcuttur.

ASELSAN’dan TSK’ya Yeni Nesil Termal Silah Dürbünleri

ASELSAN’dan TSK’ya Yeni Nesil Termal Silah Dürbünleri

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesinde büyük önem taşıyan yeni Termal Silah Dürbünleri ASELSAN tarafından üretilecek. Uzun yıllardır haberleşme, elektronik harp ve silah sistemleri alanında Türk Savunma Sanayisinin öncü kuruluşu olan ASELSAN, TSK’nın termal silah dürbünü ve gece görüş cihazlarını karşılayan ana kaynak durumunda. TSK’nın ihtiyacı olan 800 adet Yeni Termal Silah Dürbünü Tedariki konusunda Milli Savunma Bakanlığı ve ASELSAN arasında 24 Eylül 2007 tarihinde 26 milyon 750 bin YTL tutarında bir sözleşme imzalandı.

ATAK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ATAK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Türkiye'nin büyük ve önemli projelerinden ATAK helikopter sözleşmesi 7 Eylül'de imzalandı.Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin 30 Mart 2007 tarihli kararı çerçevesinde AgustaWestland firmasının Türk Taarruz/Taktik Keşif Helikopteri (ATAK) Programı ihalesini kazanan firma olarak ilan edilmesinin ardından Nisan 2007’de Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından Ana Yüklenici olarak belirlenen milli havacılık kuruluşu TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ile milli elektronik kuruluşu ASELSAN ve yabancı yüklenici AgustaWestland arasında müzakeresine başlanan ATAK Programı Sözleşmesi 7 Eylül 20...

2006 Yılı Sav. San. Faaliyetleri

2006 Yılı Sav. San. Faaliyetleri

Türk Savunma Sanayi 2006 yılı faaliyetlerinin genel bir profilini çizmek amacıyla yaptığımız anket çalışmaları sona ermiş ve beklentilerimize yakın değerler elde edilmiştir. Bu çalışmalarımızda özellikle büyük ölçekli üyelerimiz ile, Genelkurmay Başkanlığı gözetiminde olan TSK.lerine ait fabrika ve tersaneler hakkındaki bilgiler, öngörülen zaman içerisinde alınmış; buna karşın sonuçlara %1 oranında dahi etkisi olmayacak olan küçük ölçekli firma bilgilerinin ısrarlı taleplerimize rağmen zamanında elde edilmeyişi sonuçların açıklanması geciktirmiştir.

Toplam 235 sayfa, 16.  sayfa gösteriliyor. «««123...1213141516