4.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, 20-21 Nisan 2016, İstanbul Haliç Kongre Merkezi

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”nın 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde HHB EXPO Fuar Şirketi tarafından gerçekleştirileceği (www.icsgistanbul.com) derneğimize gönderilen bir davet mektubu ile alınmıştır.

Yeni nesil modern akıllı şebekelerde ve sistemlerde üretim, dağıtım ve kullanım yeniden organize edildiği, Akıllı Elektrik Gaz ve Su Şebekeleri ve Sistemleri, Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Akıllı Şehirlere ait teknolojik bilimsel araştırma geliştirme ve üretimler için büyük yatırımlar yapıldığı ifadesi ile, dünyada enerji tüketiminde düşük maliyetler ile önemli tasarruflu kullanım imkanlarını sağlamayı planlamak ve uygulamak hedeflerini belirtmişlerdir. Ayrıca bu hedefe ulaşmak için akıllı şebeke ve sistemleri kurmak gerektiği, diğer taraftan çevrenin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayacağı vurgulanmıştır.
Dünyanın en büyük akıllı enerji faaliyetlerinden olan 4.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda 50 ülkeden beşbin katılımcı beklendiği, Turkcell, Vodafone, Statügaz ve Luna firmalarının ana sponsor oldukları, 250 stant açılacağı, kongrede önemli konuşmacıların yer alacağı bildirilmektedir.

Konu etkinliğe ilişkin temas noktası: Selin DOĞAN, selin@hhbexpo.com.tr

Kategori: Haberler   

Sonraki »« Önceki